Choď na obsah Choď na menu
 


CENA

28. 5. 2011
TAJ MAHAL
není chlapík,čo sedí na verande,brnká na gitare a pobrukuje si blues o ťažkom živote na bavlnových plantažiach...
...a keď už si na youtube,pozri si a vypočuj si aj iné piesne tohto jedinečného nie len muzikanta,ale aj človeka

 

a tak sa pozri o čo vlastne šlo a čo som to vyhral a pritom čítaní si môžeš počúvať blues s Tajom Mahalom

 
 

Anketa, anketa, anketa …

Najprv chceme povedať veľké "Ďakujem" všetkým, ktorí si dali tú námahu a zúčastnili sa našej malej ankety. Keďže vieme ako to chodí, nečakali sme žiadne zázraky, ale celkom príjemne nás prekvapil veľký počet účastníkov. S mnohými z vás sa dokonca poznáme. Stretli sme sa na koncertoch. na niektorých festivaloch a dokonca sme aj spolu hrali. Ale o to vôbec nejde a nešlo nám ani o to, aby ste nás kamarátsky chválili, aj keď nás vaša pochvala teší.

Obrázok


Uvedomujeme si, že bluesová hudba patrí síce medzi menšinové žánre, no aj tak má na Slovensku relatívne veľa fanúšikov i muzikantov, ktorí blues hrávajú. No napriek tomu sa bluesovej hudbe v médiách venuje až trestuhodne málo pozornosti, a tak je pre mnohých úplne neznámou. A práve toto by sme chceli aspoň trochu zmeniť aj prostredníctvom nášho informačného portálu. Chceme aby sa záujemcovia dozvedeli o bluesovej scéne, domácej i zahraničnej, v rámci možností čo najviac.

Ale vráťme sa k našej ankete. Mala len dve otázky: Čo vám na našom portáli chýba? Čo sa vám páči a čo nepáči?

Väčšina z vás odpovedala v duchu „mne nič nechýba, som spokojný a je to v pohode“. Najviac ste chválili informačný kalendár podujatí, z ktorého sa môžete dozvedieť kto, kedy a kde hrá. Niektorým z vás chýba hudba pri prezeraní stránky, iný by zasa uvítal častejšie video reportáže z koncertov a festivalov a rozhovory s kapelami prepojené s videami Youtube a boli tu aj návrhy na predaj bluesových cédečiek a a upomienkových predmetov.

Obrázok

 

Dajte o sebe vedieť a zviditeľnite Vaše aktivity. Stačí, ak nám pošlete informácie.

Nuž, čo sa týka hudby á la internetové rádio, tam je problém kvôli autorským právam. Kompenzujeme to audio prehrávačom vo vrchnej lište stránky, ktorý slúži na hudobne ukažky kapiel ktoré budú hrať na Slovensku a ako pozvánky na akcie. Podobné je to aj s videoreportážmi. Pravda, dalo by sa asi dohodnúť s domácimi kapelami, ale niekto by to musel najprv nakrútiť. A tu je zatiaľ problém s pasivitou zo strany hudobníkov i organizátorov a s ich nezáujmom zviditeľniť svoje aktivity. Predaj zvukových nosičov, ktoré nám poskytli hudobníci a vydavateľstvá už prebieha v našom E-shope. A záujem o upomienkové predmety (tričká, čapice alebo magnetky Slovakblues.com ) bol minimálny a tak sme sa rozhodli darovať ich našim novým členom a partnerom v rámci členského príspevku alebo ako reklamné predmety.

Viacerí, najmä muzikanti, by chceli mať na stránke aj kontakty na kluby a festivaly, kde sa hrá bluesová hudba. Už sa na tom pracuje. Pernamentne sa snažíme skontaktovať s klubmi či festivalmi, ale toto záleži len a len od samotných organizátorov. Ak sledujete našu stránku pravidelne, určite ste zistili, že postupom času sa upravil jej dizajn i grafika a stránka je prehľadnejšia ale pritom oveľa bohatšia. A mohla by byť ešte viac obsahovo bohatšia ak by sa našlo viac spolupracovníkov. Radi by sme uverejňovali viac aktuálnych informácií najmä o domácej scéne. No nemôžeme byť všade a takisto nevieme o všetkom. Ak nám pošlete termíny vašich koncertov, veľmi radi ich dáme na stránku. Takisto uvítame, keby ste nám napísali o svojich bluesových zážitkoch na koncertoch či festivaloch, prípadne o kapele, ktorú máte radi alebo novom albume, ktorý vás zaujal. A ak k tomu pridáte aj nejaké fotografie, bude to ešte lepšie. Vždy radi privítame vaše informácie, postrehy a návrhy. Veď portál Slovakblues.com je pre vás. Budeme veľmi radi, ak budete spokojne a informovane „bluesniť“ spolu s nami aj naďalej.

 

No a na záver, nemali by sme zabudnúť ani na ceny. Lístočky s menami všetkých účastníkov našej ankety sme vhodili do osudia, odkiaľ nám pri žrebovaní priam do rúk skočili dva z nich: Peter Čimbora (Holíč) a Milan Konfráter (Pezinok). Obaja obdržia od nás prémiový balíček Slovakblues.com, ktorý obsahuje: Bluesovú knihu, DVD a CD kompiláciu.

 

 

Obrázok

 

Gratuľujeme e šte raz ďakujeme!

 

Za Slovakblues.com

Ľuboš Beńa 

Máj 2011

 


 


 

 


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.