Choď na obsah Choď na menu
 


AKO SA ZBAVIŤ PRACHU

17. 1. 2015

ČO ROBIŤ, KEĎ GRAMOPLATŇA PRASKA

Každý kto aj dnes počúva klasiku, viniolovu platňu, teda Long Play čo je LP, dlhohrajúca platňa, vie, ako ide na nervy ten praskot, na ktorý sme si zvykli a vravievame si, že ten patrí k tomu, aby ten zvuk bol autentický, že je to zvuk z gramoplatni, ale vraj sa toho praskotu dá zbaviť.

 

 

lp-parpli-1.jpgJeden kámoš mi tvrdí, že ten šum, praskot čo počuť pri prehrávaní eLPéčiek sa dá odstrániť a veľmi jednoducho. Na LP platńu nanesieme lepidlo na drevo čo sa používa, najlepšie ak je na báze polyvinylacetátu čo je u nás k dostániu pod názvom Hercules alebo Duvilax.

LP je vlastne iba PVC vysokej kvality a materiál je odolný na nejaké fyzické poškodenie, rsp. záznam sa nedá fyzicky poškodiť, všetko je čo spôsobuje praskot platni, je len prach, ktorý sa dá odstrániť.

 

 

Tu je video návod z youtube : https://www.youtube.com/watch?v=_gyvipBs6Vs  

 

Takže musím vyskúšať či to naozaj funguje, ako to bolo na tom videu, obetujem nejakú platňu, ktorej mi nebude ľúto, až sa pokus nepodarí a budem ju musieť vyhodiť, lebo ako sa hovorí 

STARÉ PLATNE NEPATRIA DO KOŠA, ALE NA GRAMOFÓN!

 

tulák peťo z tramrtárii - sLOVEnsko

 

wink yes angel 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Gramodesky

(Petr z Valašska, 17. 1. 2015 10:37)

To praskání při poslechu gramodesky mi taky vadí ale těžko se dá zabránit tomu, aby se nějaký ten prach na desku neuchytil. A i při čištění utěrkou se stejně něco dostane do drážek a nechce ven...S tím Herculesem je to dobrý nápad, na něj se určitě všechno hezky nalepí a pak po uschnutí jen sloupne. Snesu gramofon z půdy, opráším, uvedu do provozu a hned to na nějaké desce vyzkouším...Děkuji za tip, Peťánku...

Re: Gramodesky

(peťo tulák, 17. 1. 2015 18:00)

Však aj ja to chcem skúsiť, či fakt bude tak, ako je v tom návode na videu, len nemám lepidlo...